Seriously? IE? Go here and download normal browser.

Як вчити дистанційно

Moodle

Для організації дистанційного навчального процесу в Центрі електронного навчання використовується LMS Moodle. Вибір даного програмного забезпечення був не випадковим.

Moodle – це гнучка, повнофункціональна, безкоштовно поширювана система управління навчанням і освітнім контентом (LMS – Learning Мanagement System, Content Management System – СМS).

Слово «Moodle» – це акронім слів «Modular Object-Oriented Dynamic Learning Enviroment» (Модульне об'єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище).

Перевагами, які схилили шальки терезів на користь вибору LMS Moodle, є:

 • відкритість і безкоштовність програмного забезпечення;
 • сумісність з міжнародними стандартами SCORM, IMS;
 • широкий спектр адміністративних функцій і різноманітних звітів;
 • можливість організації дистанційної інтерактивної взаємодії між учасниками навчального процесу;
 • можливість проведення різних видів контролю;
 • підтримка російської та української мови інтерфейсу;
 • постійний розвиток системи, оновлення її версій і окремих модулів.

Все це і багато іншого зробило Moodle, найбільш широко використовуваною в світі системою управління дистанційним навчанням. Детальніше: Moodle LMS

Інформація про сервіс Google Classroom

Google ClassroomGoogle Classroom являє собою онлайн-сервіс для створення освітніх ресурсів – класів. З його допомогою викладачі можуть давати завдання студентам, оцінювати їхні роботи, а також робити різні інформаційні оголошення. Classroom забезпечує швидку інтеграцію з іншими сервісами – Gmail, Диск, Документи, які також відносяться до пакету безкоштовних сервісів Google Apps for Education. Більш детально про даний сервіс можна дізнатися, перейшовши за посиланням classroom.google.com.


Початок роботи з Google Classroom

Зараз сервіс Classroom доступний тільки для користувачів пакету Google Apps for Education, тому використовувати його можуть лише власники адреси електронної пошти з доменом karazin.ua (для ХНУ імені В. Н. Каразіна).

Алгоритм створення курсу за допомогою сервісу Classroom:

 1. Увійти в свій акаунт електронної пошти з доменом karazin.ua (наприклад, ivanov@karazin.ua)
 2. В правому верхньому кутку натиснути «Додаток Google»
 3. Із запропонованих пропозицій обираємо Classroom. Після цього ви потрапляєте на сторінку входу в Classroom.
 4. Далі обираєте свою роль. В нашому випадку – «Учитель».
 5. Щоб створити свій перший курс, потрібно натиснути «+» в правому верхньому кутку і вибрати із меню, що з’явилося, «Створити курс».
 6. Вводимо назву курсу і назву розділу знань (наприклад, Назва: Аналітична геометрія, Розділ: Математика).
 7. Далі вам буде запропоновано короткий огляд функціональних можливостей сервісу Classroom, який дозволить вам розпочати роботу в створеному курсі.

Информация о сервисе LearningApps

LearningAppsLearningApps – це безкоштовний сервіс, який надає можливість створювати власні онлайн-класи. Він заснований на наборі певних вбудованих інтерактивних модулів, за допомогою яких користувач може створювати завдання різних типів, наприклад робота з онлайн-картою, кросворди, пазли, вікторини та ін. Детальніше про даний сервіс можна дізнатися, перейшовши за посиланням learningapps.org.

Інформація про сервіс Eliademy

EliademyEliademy – це безкоштовний онлайн-сервіс, що побудований на основі LMS Moodle, але має низку значних відмінностей. Eliademy містить деякий функціонал по створенню курсів, що дозволяє розміщувати теоретичний матеріал, форуми для обговорень, індивідуальні завдання. Також з його допомогою можна вбудовувати матеріали з інших інтернет-джерел (Slide-share, YouTube, Google Docs та ін.). Крім того, даний сервіс позиціонується як MOOC платформа (Massive Online Open Course). Докладніше про даний сервіс можна дізнатися, перейшовши за посиланням eliademy.com.