Seriously? IE? Go here and download normal browser.

Каразінський університет допомагає педагогам закладів освіти Харківщини впроваджувати інклюзивну освіту

20 та 21 червня 2018 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Центром післядипломної освіти спільно з партнерами проведено освітній захід для 105-ти вихователів закладів дошкільної та вчителів, практичних психологів, логопедів, заступників директорів із навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти різних типів і форм власності з 12-ти сільських районів області, одного міста обласного підпорядкування, 4-х об’єднаних територіальних громад, 8-ми районів м. Харкова за темою «Реалізація моделі інклюзивного навчання в закладах освіти різних типів і форм власності: освітні виклики нового 2018/2019 навчального року».

Упродовж двох днів педагоги отримали унікальну можливість опанувати змістові складові особливостей організації та проведення виховного процесу для дітей у закладах дошкільної освіти та освітнього процесу для учнів 1-х–11-х класів у закладах базової і повної загальної середньої освіти за освітніми програмами в умовах інклюзивного освітнього середовища, запровадження індивідуальних програм розвитку та індивідуального освітнього плану за педагогічними технологіями розумного пристосування.

Практична складова навчання вихователів і вчителів у межах проведення навчання передбачала тренінгові заняття та робота за методикою «Workshop» з питань розробки та впровадження індивідуального освітнього маршруту дітей та учнів із особливими освітніми потребами (зі зниженим слухом; зі зниженим зором; із затримкою психічного розвитку; аутистів; з порушенням мовлення; порушенням опорно-рухового апарату) та його освітньо-методичного забезпечення, роботи з батьками таких осіб згідно з вимогами нового Закону України «Про освіту», концептуальними засадами «Нової Української школи» та відповідних постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України щодо організації інклюзивного навчання у закладах освіти. Також педагоги отримали необхідні інформаційно-презентаційні та методичні матеріали для використання у практичній роботі. Наприкінці заходу директор Центру післядипломної освіти Михайло Татаринов вручив учасникам цього заходу свідоцтва про завершення навчання за освітнім напрямом «Інклюзивна освіта» згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 19.01.2016 № 34 «Про документи про підвищення кваліфікації».